Po spotkaniu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Władze Mikołowa i Powiatu Mikołowskiego zezwalając na rozwój przemysłu produkcyjnego w bezpośrednim lub bliskim sąsiedztwie środowiska mieszkalnego działają na szkodę mieszkańców oraz ich dzieci.
Powyższy problem został przedstawiony dr Adamowi Bochnarowi na spotkaniu w dniu 25.01.2019 r. Na spotkaniu przekazano Rzecznikowi dokumenty wszczętych przez Stowarzyszenie Wymyślanka postępowań administracyjnych w sprawie:
– budowy lakierni elementów meblowych bezpośrednio przy zabudowie jednorodzinnej i w bliskim sąsiedztwie nowo powstałych zabudowań socjalno-komunalnych przy ul Nowy Świat w Mikołowie
– wprowadzenia produkcji przemysłu ciężkiego pod przykrywką działalności magazynowej w bliskim sąsiedztwie środowiska mieszkalnego oraz Stadionu Miejskiego AKS przeznaczonego dla sportu i imprez masowych.
Stowarzyszenie Wymyślanka wystąpiło w dniu 17.01.2019. do Starosty i burmistrza z wnioskiem o spotkanie trójstronne w celu zahamowania dalszego wprowadzania produkcji przemysłowej do hal magazynowych, co zdaniem Stowarzyszenia należy traktować jako obejście zapisów prawa lokalnego na szkodę środowiska mieszkalnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.